O zmianach w wymiarze sprawiedliwości

Browse By

Wiceprezes Instytutu Staszica, mecenas Artur Wdowczyk w Radio Wnet analizował sytuację w wymiarze sprawiedliwości. Wskazał problemy takie jak opieszałość sądów, nadmierne obciążenie części sędziów, zaangażowanie polityczne niektórych z nich oraz rozmycie odpowiedzialności. Wyraził nadzieję na podniesie rangi zawodu sędziego i zmiany wprowadzające czasowe limity rozpatrywania spraw.

Zwrócił również uwagę, że obywatele ubiegający się o rozpatrzenie ich spraw przed sądem w przypadku niedopełnienia formalności ponoszą daleko idącą odpowiedzialność.

Trzeba zastosować równe zasady wobec wszystkich. A my mamy nadal taki PRL, że urzędnik, czy osoba zatrudniona państwowo za nic nie odpowiada, a zwykły obywatel, jak go dopadnie na przykład urząd skarbowy, to pozamiatane. Nie wolno zapominać, że wymiar sprawiedliwości jest dla ludzi – mówił Artur Wdowczyk.

Rozmowa z mecenasem Arturem Wdowczykiem na: https://wnet.fm/2019/12/18/mec-artur-wdowczyk-w-wymiarze-sprawiedliwosci-powinno-sie-stosowac-rowne-zasady-dla-wszystkich/