Szczyt NATO w Londynie

Browse By

Podczas zakończonego w Londynie szczytu NATO, przywódcy 29 państw członkowskich, pod wpływem dyskusji w swoich krajach i konieczności zmian w relacjach Europy i USA zdecydowali o powołaniu specjalnej grupy ekspertów, która przygotuje reformę Sojuszu. O szczycie Paktu Północnoatlantyckiego oraz niemieckiej polityce wewnętrznej mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk, ekspert Instytutu Staszica.

– Angela Merkel, ale też Annegret Kramp-Karrenbauer, która jest nie tylko szefową CDU, ale też szefową resortu obrony Niemiec, dosyć wyraźnie podkreśliły, że bez Stanów Zjednoczonych bezpieczeństwo Europy jest czymś absolutnie niemożliwym, bezpieczeństwo Niemiec również. I że bez Stanów Zjednoczonych nie byłoby zjednoczenia Niemiec, co Annegret Kramp-Karrenbauer podkreśliła także na zjeździe CDU. Więc wydaje mi się, że ta odpowiedź niemiecka była bardzo precyzyjna – mówiła Olga Doleśniak-Harczuk.

Czytaj więcej: https://www.polskieradio.pl/130/8359/Artykul/2415921,O-DolesniakHarczuk-o-szczycie-NATO-A-Merkel-zachowala-sie-jak-maz-stanu