Jerzy Kurella: Wiatr i atom – dwa kierunki dekarbonizacji polskiego miksu energetycznego

Browse By

Na szczęście, w oczekiwaniu na wydanie rozporządzeń wykonawczych do ustawy zamrażającej podwyżki rachunków za energię elektryczną w 2019 roku, świat energetyczny nie zamarł w całkowitym bezruchu i bezczynności. Jednym z wydarzeń na początku kwietnia był III Kongres Elektryki Polskiej, zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia powstania Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

W jego ramach próbowano zdiagnozować najistotniejsze zagadnienia, przed którymi stoi polska energetyka u progu największych przemian technologicznych od co najmniej 120 lat. Grono wybitnych specjalistów, różniąc się co do szczegółowych rozwiązań, co do jednego nie miało żadnych wątpliwości: utrzymanie obecnego kierunku, w którym podąża polska energetyka, to droga w ślepą uliczkę, która w niezbyt odległej perspektywie doprowadzi polską gospodarkę na skraj katastrofy – pisze ekspert Instytutu Staszica Jerzy Kurella na portalu Energetyka24.com.

Pełna treść artykułu na: https://www.energetyka24.com/wiatr-i-atomdwa-kierunki-dekarbonizacji-polskiego-miksu-energetycznego

Zachęcamy do lektury.