Instytut Staszica wyróżniony Finansistą Roku 2016!

Browse By

Już po raz 16. redakcja Gazety Finansowej przyznała nagrodę i wyróżnienia dla Finansistów Roku i Finansowej Marki Roku. Głowna nagroda, tytuł Finansisty Roku 2015 przyznano Adamowi Kicińskiemu, prezesowi CD Projekt, za sukces, jaki firma  osiągnęła na rynku gier komputerowych w Polsce i na świecie ze szczególnym uwzględnieniem legendarnego Wiedźmina Jednym z wyróżnionych był Instytut Staszica.
– Dzięki takim inicjatywom opinia publiczna zyskuje szansę poznania innego spojrzenia na kluczowe dla polskiej gospodarki i polskiego społeczeństwa kwestie – napisali organizatorzy konkursu w uzasadnieniu przyznania wyróżnienia. Prowadzący galę w restauracji Villa Foksal w Warszawie Marek Sokół stwierdził, że Instytut Staszica zwraca uwagę otwarciem na Europę połączonym z przywiązaniem do wolnego rynku i konserwatywnych wartości. – Instytut, chociaż działa od trzech lat, ma w swoim dorobku projekty związane m.in. z infrastrukturą, transportem, cyberbezpieczeństwem. Eksperci Instytutu Staszica zabierali głos również w kwestiach podatku od handlu, postulując racjonalne rozwiązania, które zapewnią budżetowi państwa dochody, nie zniszczą sektora i nie przysporzą dodatkowego zarobku doradcom podatkowym – dodali organizatorzy konkursu w swoim komunikacie.
Wśród pozostałych wyróżnionych obok Instytutu Staszica byli: Wydawnictwo superNOWA, Kapsch Telematic Services, PZL-Świdnik, Sekcja Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki oraz portal Biznesalert.pl. Oprócz tego szereg wyróżnień otrzymały instytucje finansowe w konkursie na Finansową Markę Roku 2016.